Művészeti versenyek 2018/19

Kategória: Művészeti versenyek Megjelent: 2019. november 28. csütörtök

A IV. Országos Klarinétverseny területi válogatóján 2018. november 20-án Pécsi Luca I. korcsoport nagyon szépen szerepelt. (Felkészítő: Rezső Rita, zongorakísérő: Soós János)


XVII. Sistrum Regionális Versenyek
• Klarinétverseny
Pécsi Luca Ezüst fokozat
Vigh Laura Bronz fokozat
(Felkészítő: Rezső Rita, zongorakísérő: Soós János)
• Furulyaverseny
Horváth Tamara Nívó Díj
Orovicz Klarissza Arany fokozat
(Felkészítő: Sebestyénné Németh Eszter,
zongorakísérő: Páliné Herczeg Anita)
• Hegedűverseny
Kövesdi Anna Róza Ezüst fokozat
Páli Borka Ezüst fokozat
(Felkészítő: Bene Krisztina, zongorakísérő: Páliné Herczeg Anita)

Körzeti Népdaléneklési Verseny Szentgotthárd:
• Lugosi Iringó Arany fokozat (felkészítő tanár: Zleovszki-Mayer Julianna)
• „Lánybanda” Arany fokozat (felkészítő tanár: Zleovszki-Mayer Julianna)
• „Zenemanók” Arany fokozat (felkészítő tanár: Rezső Rita)


A X. Országos Czidra László Furulyaverseny válogatóján elért eredménye alapján iskolánk két tanulója, Horváth Tamara és Orovicz Klarissza bejutott a budapesti országos döntőbe. Az országos versenyen, április 12-14-én Tamara és Klarissza nagyon szépen szerepelt, Tamara a zsűri dicséretében részesült.
(Felkészítő tanár: Sebestyénné Németh Eszter, zongorakísérő: Páliné Herczeg Anita)

A VI. Országos Grafika Versenyre 3 tanuló nevezett, és 1 tanuló, Mikos Boglárka bejutott az országos döntőbe, melyre 2019. május 17-18-án került sor Badacsonytomajon. Boglárka az országos verseny döntőjén nagyon szépen képviselte iskolánkat. (Felkészítő tanár: Csomósné Boros Erika)

A XI. Országos Bartók Béla Hegedű-duó Versenyen (Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola, 2019. március 22-23.) iskolánk két növendéke, Kövesdi Anna és Páli Borka korcsoportjában 3. helyezést ért el. (Felkészítő tanár: Bene Krisztina)

Őrségi Kikelet c. rendezvényen az Őriszentpéteri Kistérségi Alapfokú Művészeti Iskolában:
Major Kincső Arany fokozat
Frankowski Oliwia Ezüst fokozat
Lugosi Liliána Bronz fokozatatot ért el
(Felkészítő tanár: Zleovszki-Mayer Julianna)

Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Területi Kisebbségi Kapcsolattartási Munkacsoportja által szervezett Roma Ki Mit Tud? elnevezésű rendezvényen 2019. április 29-én:
Horváth Tamara I. helyezést (felkészítő tanár: Sebestyénné Németh Eszter)
Lakatos Tifani I. helyezést ért el(felkészítő tanár: Sipos Éva)

Találatok: 450